2019-2020 Second Quarter Honor Roll

Image of Feather Pen and Scroll

Honor Roll – High Honors

Eighth Grade

William Akst, Averi Anderson, Violet Baird, Anna Baker, Callie Bickner, Henry Bisco, Madyson Block, Thea Boubin, Megan Brannon, Tayla Brannstrom, Abigail Burgess, John Cerny, Brianna Chamoun, Joseph Culotta, Sofia Dasneves, Greyson Decker, Ty Devito, Katherine Elsner, Avery Gerdes, Kaitlyn Goff, Caroline Harbecke, Liliana Jennings, Maia Jones, Gabriel Jovanovich, Stephanie Kim, Hayley King, Olivia Kirby, Sophia Klacik, Lillian Kushnick, Cayden Larson, Kaitlyn Lisafeld, Monroe McGhee, Reese Morgan, Makena Ndicu, Yuxin Ni, Elyanna Nicol, Biannca Pasillas, Carly Patton, Tea Perez, Eva Peterson, Ella Pickard, Connor Reidl, Cameren Reynolds, John Riley, Juliana Robbins, Hank Ross, Ellie Rothenbach, Molly Sapita, Carsten Schau, Jordyn Tilstra, Keera Trautvetter, Sawyer Webb, Taylor Wesley, Julia White, and Miranda Zhang

Seventh Grade

Max Anderson, Delaney Baylor, Anna Beetz, Anya Berry, Addison Bisceglie, Richard Calfa, Ava Carpenter, Michael Chami, Hailey Clawson, Brenda Cuautle, Ellie Davis, Tyler Devlin, Marten Eich, Maryn Fischer, Grace Follman, Damia Griffin, Conor Grubbs, Jacob Hansen, Caleb Harbecke, Arianna Harrison, Taylor Hensley, Wesley Hogland, Claudia Hulseberg, Avery Huml, Griffin Jordan, Jeremy Kessel, Michael Kuropas, Brooklyn Lacerba, Tyler Lojko, Javier Lopez, Grace Majerus, Elizabeth Mcconkie, Kylie Miller, Julia Parks, Preston Picolotti, Kyle Prebil, Jordan Reyman, Joseph Rosenow, Aiden Saam, Allison Schmidt, Trevor Sibley, Brighton Snodgrass, Alyssa Stacy, Ryese Taylor, Landon Taylor, Liam Tran, Brianna Van Garsse, Allie VanMastrigt, Kaiden Von schnase, Kylie Walsh, Nicholas Warren, Peyton Wright, Carter York, Trevor Zemanek, and Taylor Zemanek

Sixth Grade

Maximus Adams ,Molly Allison, Grace Amptmann, Emma Anderson, Felix Arends, Felipe Beharovic, Jenna Bergman, Liam Berry, Jackson Blaise, Laney Block, Noah Bradac, Christopher Breedlove, Jaden Brower, Nash Brown, Kaylie Bruckner, Addyson Buckheister, Nathanael Burgess, Braycen Carlson, Norah Chami, Regan Ciolino, Krista Cobb, Lilian Coffie, Morgan Cook, Emma Cox, Gavin Crouch, Meadow Davis, Evan Davis, Noah Daykin, Nazeria Dean, Hailee Dziewior Hertel, Claire Eifel, Lila Ezell, Isaiah Feuerbach, Margaret Fischer, Evan Fix, Logan Franz, Elizabeth Fregoso, Aidan Gagalski, Mia Gulke, Ryan Guzinski, Teagan Hagemeyer, Jillian Hansen, Tyler Hiland, Calvin Hogland, Luke Howieson, Giana Huffstutler, Layla Janisch, Jeremiah Jensen, Logan Jones, Lillian Jones, Alana Kaczor, Payton Kalweit, Barrett Kerbel, Inae Kim, Eleanor Klacik, Brooke Lando, Kairi Lantz, Abigail Lisafeld, Nathan Lojko, Isabella Massey, Aidan Mesenbrink, Avalene Mesenbrink, Kayley Miller, Colin Mills, Jaiden Morales, Callista Morton, Sean Murray, Kara Napientek, Lydia O’Flaherty, Mia Oncken, Vega Paetzold, Vincent Pitstick, Sydney Polke, Lillian Provost, Colton Read, William Riedl, Nia Mae Robers, Alexis Rothenbach, Elizabeth Rothenbach, Heather Salis, Adam Schau, Riley Schuller, Isabelle Segreti, Justin Seimer, Khan Selimbegovic, Natalie Spector, Riley Sportun, Kaitlyn Stacy, Addyson Toedter, Madison VanBuren, Lana Walker, Julia Weaver, Emma Weimer, Samantha Weimer, Clara Wirsing, Justin Wu, and Lillian Zurko

Honor Roll

Eighth Grade

HatieJane Alexander, Isabel Alfaro, Dylan Amezquita, Anna Aska, Jose Aviles, Colin Bafia, Emily Baldwin, Ivan Beard, Nathan Bellows, Nicholas Biundo, Jessica Bolda, Tearnei Bomar, Alaina Bowman, Farrah Bryer, Jonathan Buckheister, Aubrey Burns, Paris Cantu, Isabella Caputo, Victor Caputo, Alexis Carlsen, Caroline Carpenter, Gable Carrick, Rylie Cedillo, Victoria Chamoun, Steven Chen, Anabelle Christensen, Tyanna Clark, Moriah Clinton, Tristan Countryman, Elijah Crome, Giulia Crusan, Max Crutcher, Harleigh Cruz ,Rocio Cuautle, Tyler Curtis, Zachary Daring, Savanna Dean, Alyssa Dieckhoff, Adrianna Dominguez, Charles Durham, Austin Eder, Kaylee Elliott, Lilly Faulhaber, Nolan Finn, Maggie Foresman, Kalli Fowler, Jaycie Funderburg, Lillie Giese, Malerie Gittleson, Ryleigh Goodman, Julian Govea, Jacob Gramer, Jakiyah Green, Andrew Guerrettaz, Simone Guthrie, Landon Hall, Sophia Harder, Tyler Harms, William Harris, Kyle Hartmann, Ryan Hein, David Henningsen, Cydney Henson, Elijah Herra, Audrey Heth, Ella Hill, Katelyn Horn, Grace Hunt, Ann Irwin, Brooke Jackson, Lucas Jacob, Matthew Johnson, Bella maria Juarez, Jolene Judd, Mia Kantola, Ava Karolewicz, Cheyenne Keller, Mya King, Genevieve Korczak, Taylor Krause, Jacob Kuhn, Benjamin Larry, Grace Lichthardt, Lucas Linson, Jonathan Locascio, Matthew Loos, Gregory Losiniecki, Isabella Martinez, Daniel Michael, Hailey Michaels, Nathan Miller, Alonso Morales, Kiara Murphy, Layla Musich, Laci Neece, Alexandra Penate-Lopez, Addison Perry, Lilyan Polke, Lilyanne Potts, Kyla Prather, Hannah Raetzke, Kayla Ralph, Emma Renehan, Stella Riedl, Ethan Rissman, Cole Roach, Luke Roberts, Amaya Rodriguez, Payten Ruby, Dalton Rutherford, Zander Rutledge, Evie Ryan, Mekhiyah Schnurr, Janis Schnurr-trebe, Chloe Schuld, Harley Seimer, Collin Severson, Connor Shirley, Aiden Shott, Noah Stanik, Logan Stasierowski, Schylar Sullivan, Adriana Susina, Luther Swedberg, Cole Tegtman, Martel Walls, Jetta Weaver, Jack Wilson, Connor Wright, Jacob Wright, Joseph Yates, and Owen Zographos

Seventh Grade

Rakan Aloraini, Emily Arnold, Ryan Arnold, Emelia Arnold Swanson, Amanda Bartmess, Zachary Baugus, Daniel Benard, Nicholas Benard, Breanna Bibbs, Brook Bolda, Thomas Bredlau, Henry Bumpus, Kennah Butler, Samantha Calligan, Jameson Carl, Evan Carlson, Alexander Carr, Elizabeth Chamoun, Kylie Cochran, Davis Collie, Hudson Cooley, Madelynne Cvek, Aujah Dean, Mikenna DeSpain, Addison Dierschow, Hannah Dukes, Jasmine Dwyer, Nolan Edwards, Caleb Emert, Andrew Esquivel, Parker Farley, Eleanor Ferguson, Justin Forsberg, Christina Franklin, Delilah Franklin, Thatcher Friedrichs, Selena Fuller, Aaliyah Gallegos, Chandler Gatbunton, Burke Gautcher, Mia Gay-Evans, Corey Goff, Michael Govea, Aubrey Granata, Victoria Gregory, Kaylin Grubbs, Emma Gudmunson, Alex Guevara, Violet Haas, Grace Hagemeyer, Jessica Hajek, Ana Hall, Jackson Hannan, Hannah Hart, Maliyah Hayden, Mikala Heine, Shellyara Hinojosa-Maymi, Dylan Hodges, Charlette Hunt, Annabella Johnson, Izabella Johnson, Logan Johnson, Carley Jones, Landin Jordan, Ana maria Juarez, Jack Juday, Devin Karda, Maya Kearsing, Ethan Keicher, Delylah Kissee, Margaret Klein, Cole Kleiser, Aidan Kovac, Addison Kuhns, Alistair Lanting, Grace Laraia, Max Law, Harrison Lewis, Thomas Lind, John Lochbaum, Landon Lothson, Makenzie Mann, Luis Martinez, Lilly Mascal, Emily Mauch, Taggert McClure, Isabelle McConkey, Carter Mccormick, Allison McCoy, Kennedy Mccoy, Delaney McDonald, Addison Mclaughlin, Christopher McNeil, Owen Meier, Aidan Moehling, Audrianna Moehling, Emily Montano, Evan Munch, Henry Nelson, Rune Nelson, Gia Han Nguyen, Regan Ni, Sophia Nordstrom, Ronaldo Ocelotl, Joshua Odle, Caden O’Donnell, Matthew Oldham, Reagan O’Sullivan, Nathaniel Overton, Sophia Palazzolo, Mia Parra, Logan Person, Quinn Pleticha, Ayla Price, Mckenna Ranieri, Courtney Richied, Maya Rivera, Kyle Roland, Lauren Rommel, Kaitlyn Ryder, David Schmidt, Alyson Schneider, Aden Schultz, Phoebe Sharp, Colton Sharpness, Jakob Shipley, Ashlain Sims, Dylan Sims, AddieRae Sipes, Nicholas Smith, Hope Thomas, Lilly-Anne Thompson, Logan Tinsley, Valentina Tovar-marin, Nicholas Trzyna, Carlos Vega, Anthony Verdone, Alethea Weber, Dylan Weides, Elizabeth Weydert, Gianna Whelpley, Caden Wicks, Bruno Wilkerson, Kaitlyn Williams, Katelyn Williar, Carson Winburn, David Wirsing, Johanna Wise, Aidan Wyzard, Jillian Zeitler, and James Ziegler

Sixth Grade

Mekena Atkinson, Mona Bahaji, Olivia Bailey, Etienne Balli, Samantha Baugus, Brooklynn Benedict, Emma Bloyd, Cooper Bode, Aja Bomar, Tessa Boubin, Landon Bradbury, John Brandmeyer, Isaiah Cabrera, Ava Carlson, Jill Clark, Cayden Clay, Riley Clucas, Marlie Colness, Kameko Cook, Mia Costa, Maximus Cottier, Myrl Crabtree, Libby Crockett, Arsenio Davis, Islee Decker, Lucas Diaz, Kaitlynn Doerner, Cash Doyle, Justice Dueringer, Noa Durst, Adam Eder, Ella Eklund, Izabella Estrada, Zoe Field, Lincoln Fifer, Fiona Finn, Morgan Flewelling, Madison Foltz, Jack Freeman, Jayde Fuller, Levi Gerhardt, Matthew Gittleson, Maxwell Guiborat, Dawson Gurley, Kendall Haldeman, Sophia Hall, Ellison Hallahan, Henry Hamingson, Jordyn Hardin, Lilian Harned, Margaret Harris, Ahmed Hassan, Ryan Haugk, Kaitlyn Hebert, Laurin Heidelmeier, Faith Heil, Mason Heine, Morgan Hendricks, Walter Higginson, Isaac Hill, Talula Hill-Christensen, Hunter Hoerchler, Carter Hofmann, Connor Howieson, Brooklynn Howley, Connor Hughes, Adella Inboden, Bella Jacobs, Melissa Jaeger, Owen Jakubczak, Clark Jamarolin, Asa Johnson, Jayla Johnson, Melanie Johnson, Caleb Kaelin, Ty Kalmer, Colette Kantola, Caden Keller, Payton Klaassens, Lillian Kohler, Cortni Kruizenga, Landon Krull, Asher Larson, Christopher Larson, Genevieve Law, Olivia Lay, Charles Lee, Kevin Lee, Haylee Lisner, Tyler Lockhart, Braeden Long, Fred Lopez, Isaac Lovett-Stolte, Patrick Lyon, Jacob Maier, Spencer Malloy, Damon Mancillas, Evan Marabillas, Nathan Marabillas, Sophia Martinez, Samantha Maxwell, Kyley McGee, Sara McRickard, Mason Meisner, Brent Meizelis, Faith Michael, Kaleb Milde, Zoe Miller-O’Dell, Ethan Mueller, Zachariah Murray, Olivia Nagle, Mason Nessling, Allyson Olson, Michael Olson, Juliette Pease, Alex Pero, Julia Peska, Isabelle Peterson, Mariana Peterson, Mason Piazza, Jose Ponce, Samuel Ralls, Jack Riippi, Heather Ritchey, Emily Robbins, Shaun Roberts, Logan Roof, Tyler Rose, Evan Russell, Brianna Rust, Jamesa Scales, Deserea Schiller, Holly Schneck, Niemah Schnurr, Briar Schnurr-trebe, Grace Schumaker, Aiden Sears, Dylan Sjurset, Drake Slutz, Jack Smith, Lauren Smith, Cristian Spartz, Adrian Springer, Deanna Sudmeier, Kate Taylor, Tate oliver Tennant, Sydney Titus, Tyler Townsend, Anthony Trapino, Chase Trautvetter, Ashley Tucker, Jayden Vazquez, Caleb Vosika, Gavin Welch, Jayden Welch, Reese West, Kaileda Whitchurch, Cole Wilkerson, Jaliyah Williams, and Carter Yoakum