2019-2020 First Quarter Honor Roll

Image of Feather Pen and Scroll

Honor Roll – High Honors

Sixth Grade

Emma Anderson, Felix Arends, Mona Bahaji, Felipe Beharovic, Jenna Bergman, Liam Berry, Laney Block, Tessa Boubin, Noah Bradac, John Brandmeyer, Christopher Breedlove, Jaden Brower, Nash Brown, Kaylie Bruckner, Addyson Buckheister, Nathanael Burgess, Braycen Carlson, Norah Chami, Regan Ciolino, Krista Cobb, Lilian Coffie, Meadow Davis, Nazeria Dean, Hailee Dziewior Hertel, Claire Eifel, Lila Ezell, Margaret Fischer, Logan Franz, Elizabeth Fregoso, Aidan Gagalski, Mia Gulke, Ryan Guzinski, Teagan Hagemeyer, Jillian Hansen, Walter Higginson, Tyler Hiland, Hunter Hoerchler, Calvin Hogland, Luke Howieson, Giana Huffstutler, Layla Janisch, Jeremiah Jensen, Logan Jones, Lillian Jones, Alana Kaczor, Caleb Kaelin, Payton Kalweit, Barrett Kerbel, Inae Kim, Cortni Kruizenga, Landon Krull, Brooke Lando, Olivia Lay, Abigail Lisafeld, Samantha Maxwell, Mason Meisner, Avalene Mesenbrink, Kayley Miller, Colin Mills, Callista Morton, Sean Murray, Kara Napientek, Lydia O’Flaherty, Michael Olson, Mia Oncken, Vincent Pitstick, Lillian Provost, Samuel Ralls, Colton Read, William Riedl, Nia Mae Robers, Alexis Rothenbach, Elizabeth Rothenbach, Heather Salis, Adam Schau, Riley Schuller, Isabelle Segreti, Khan Selimbegovic, Jack Smith, Natalie Spector, Riley Sportun, Adrian Springer, Kaitlyn Stacy, Addyson Toedter, Madison VanBuren, Caleb Vosika, Lana Walker, Emma Weimer, Samantha Weimer, Clara Wirsing, Justin Wu, and Lillian Zurko

Seventh Grade

Delaney Baylor, Anna Beetz, Anya Berry, Addison Bisceglie, Brook Bolda, Richard Calfa, Michael Chami, Brenda Cuautle, Marten Eich, Maryn Fischer, Grace Follman, Grace Hagemeyer, Caleb Harbecke, Claudia Hulseberg, Avery Huml, Griffin Jordan, Javier Lopez, Grace Majerus, Elizabeth Mcconkie, Kylie Miller, Emily Montano, Jordan Reyman ,Trevor Sibley, Alyssa Stacy, Landon Taylor, Carter York, and Trevor Zemanek

Eighth Grade

William Akst, Averi Anderson, Anna Aska, Violet Baird, Anna Baker, Callie Bickner, Henry Bisco, Madyson Block, Jessica Bolda, Thea Boubin, Megan Brannon, Tayla Brannstrom, Abigail Burgess, Aubrey Burns, Paris Cantu, Rylie Cedillo, John Cerny, Brianna Chamoun, Steven Chen, Anabelle Christensen, Tristan Countryman, Max Crutcher, Joseph Culotta, Tyler Curtis, Sofia Dasneves, Greyson Decker, Ty Devito, Katherine Elsner, Maggie Foresman, Kalli Fowler, Avery Gerdes, Lillie Giese, Kaitlyn Goff, Jacob Gramer, Caroline Harbecke, Sophia Harder, Ryan Hein, Elijah Herra, Audrey Heth, Liliana Jennings, Maia Jones, Gabriel Jovanovich, Stephanie Kim, Hayley King, Olivia Kirby, Sophia Klacik, Taylor Krause, Lillian Kushnick, Cayden Larson, Grace Lichthardt, Matthew Loos, Monroe McGhee, Hailey Michaels, Reese Morgan, Makena Ndicu, Laci Neece, Yuxin Ni, Elyanna Nicol, Biannca Pasillas, Carly Patton, Tea Perez, Addison Perry, Eva Peterson, Ella Pickard, Hannah Raetzke, Connor Reidl, Cameren Reynolds, John Riley, Juliana Robbins, Hank Ross, Ellie Rothenbach, Payten Ruby, Molly Sapita, Harley Seimer, Logan Stasierowski, Jordyn Tilstra, Sawyer Webb, Taylor Wesley, Julia White, Joseph Yates, Miranda Zhang, and Owen Zographos

Honor Roll

Sixth Grade

Maximus Adams, Stoddard Allen, Molly Allison, Nathan Allred, Grace Amptmann, Michael Anderson, Mekena Atkinson, Etienne Balli, Samantha Baugus, Brianna Beecroft, Brooklynn Benedict, Jackson Blaise, Emma Bloyd, Cooper Bode, Aja Bomar, Landon Bradbury, Kaylin Butz, Isaiah Cabrera, Ava Carlson, Avery Cies, Donovan Cies, Cayden Clay, Riley Clucas, Marlie Colness, Morgan Cook, Kameko Cook, Becca Copenhaver, Mia Costa, Maximus Cottier, Emma Cox, Myrl Crabtree, Libby Crockett, Gavin Crouch, Nicholas Cvek, Arsenio Davis, Evan Davis, Noah Daykin, Islee Decker, Lucas Diaz, Kaitlynn Doerner, Cash Doyle, Justice Dueringer, Gretchyn Dunbar, Noa Durst, Adam Eder, Ella Eklund, Izabella Estrada, Matison Evans, Isaiah Feuerbach, Zoe Field, Lincoln Fifer, Fiona Finn, Evan Fix\, Morgan Flewelling, Madison Foltz,Jack Freeman, Jayde Fuller, Levi Gerhardt, Matthew Gittleson, Anthony Glugla, Maxwell Guiborat, Dawson Gurley, Kendall Haldeman, Sophia Hall, Ellison Hallahan, Henry Hamingson, Jordyn Hardin, Lilian Harned, Margaret Harris, Ahmed Hassan, Ryan Haugk, Kaitlyn Hebert, Faith Heil, Mason Heine, Morgan Hendricks, Ian Henson, Isaac Hill, Talula Hill-Christensen, Carter Hofmann, Connor Howieson, Brooklynn Howley, Connor Hughes, Keegan Ibarra, Adella Inboden, Bella Jacobs ,Melissa Jaeger, Owen Jakubczak, Clark Jamarolin, Taya Johnson, Melanie Johnson, Asa Johnson, Ty Kalmer, Colette Kantola ,Payton Klaassens, Eleanor Klacik, Connor Kness Lillian Kohler, Kairi Lantz, Asher Larson, Christopher Larson ,Genevieve Law, Kylie Lay, Kevin Lee, Charles Lee, Haylee Lisner, Tyler Lockhart, Nathan Lojko, Braeden Long, Fred Lopez, Isaac Lovett-Stolte, Theodore Lucas, Patrick Lyon, Spencer Malloy, Damon Mancillas, Evan Marabillas, Nathan Marabillas, Isabella Massey, Kyley McGee, Sara McRickard, Brent Meizelis, Laviana Mertens, Aidan Mesenbrink, Logan Meyer, Faith Michael, Madison Milam, Kaleb Milde, Zoe Miller-O’Dell, Jaiden Morales, Ethan Mueller, Zachariah Murray, Olivia Nagle, Mason Nessling, Allyson Olson, Joseph Ozgowicz, Vega Paetzold, Juliette Pease, Alex Pero, Julia Peska, Isabelle Peterson, Mariana Peterson, Mason Piazza, Sydney Polke, Jose Ponce, Avery Pozzi, Jack Riippi, Heather Ritchey, Emily Robbins, Shaun Roberts, Logan Roof, Tyler Rose, Alizandra Ruiz, Evan Russell, Brianna Rust, Jamesa Scales, Deserea Schiller, Holly Schneck, Niemah Schnurr, Briar Schnurr-trebe, Kazmo Schroeder, Grace Schumaker, Aiden Sears, Justin Seimer, Dylan Sjurset, Drake Slutz, Lauren Smith, Cristian Spartz, Deanna Sudmeier, Kate Taylor, Tate oliver Tennant, Maria Thornburg, Sydney Titus, Tyler Townsend, Anthony Trapino, Chase Trautvetter, Ashley Tucker, Jayden Vazquez, Julia Weaver, Jayden Welch, Gavin Welch, Reese West, Kaileda Whitchurch, Jaliyah Williams, Quinn Yeargin, Carter Yoakum, and Jonathon Zeiter

Seventh Grade

Rakan Aloraini, Max Anderson, Ryan Arnold, Emily Arnold, Amanda Bartmess, Zachary Baugus, Daniel Benard, Jonathan Block, Thomas Bredlau, Kimberly Bulwicki, Kennah Butler, Samantha Calligan, Jameson Carl, Ava Carpenter, Alexander Carr, Elizabeth Chamoun, Hailey Clawson, Kylie Cochran, Davis Collie, Hudson Cooley, Payton Craft, Ellie Davis, Lilyanna Dean, Mikenna DeSpain, Tyler Devlin, Addison Dierschow, Hannah Dukes, Jasmine Dwyer, Nolan Edwards, Katelynn Elliott, Caleb Emert, Andrew Esquivel, Parker Farley, Eleanor Ferguson, Justin Forsberg, Delilah Franklin, Thatcher Friedrichs, Selena Fuller, Aaliyah Gallegos, Chandler Gatbunton, Burke Gautcher, Mia Gay-Evans, Corey Goff, Aubrey Granata, Victoria Gregory, Damia Griffin, Tyler Grimm, Conor Grubbs, Kaylin Grubbs, Emma Gudmunson, Jessica Hajek, Ana Hall, Jackson Hannan, Jacob Hansen, Arianna Harrison, Hannah Hart, Maliyah Hayden, Mikala Heine, Taylor Hensley, Shellyara Hinojosa-Maymi, Dylan Hodges, Wesley Hogland, Charlette Hunt, Alexander Isby, Annabella Johnson, Izabella Johnson, Carley Jones, Landin Jordan, Ana maria Juarez, Jack Juday, Devin Karda, Maya Kearsing, Ethan Keicher, Jeremy Kessel, Delylah Kissee, Margaret Klein, Cole Kleiser, Aidan Kovac, Addison Kuhns, Michael Kuropas, Brooklyn Lacerba, Isayah Ladson, Alistair Lanting, Grace Laraia, Max Law, Thomas Lind, John Lochbaum, Tyler Lojko, Landon Lothson, Anderson Malcom, Luis Martinez, Lilly Mascal, Emily Mauch, Taggert McClure, Isabelle McConkey, Carter Mccormick, Allison McCoy, Kennedy Mccoy, Delaney McDonald, Addison Mclaughlin, Christopher McNeil, Owen Meier, Audrianna Moehling, Henry Nelson, Rune Nelson, Gia Han Nguyen, Regan Ni, Ronaldo Ocelotl, Joshua Odle, Caden O’Donnell, Reagan O’Sullivan, Sophia Palazzolo, Julia Parks, Mia Parra, Logan Person, Preston Picolotti, Quinn Pleticha, Kyle Prebil, Ayla Price, Mckenna Ranieri, Courtney Richied, Maya Rivera, Dawson Roberts, Kyle Roland, Lauren Rommel, Joseph Rosenow, Kaitlyn Ryder, Aiden Saam, Allison Schmidt, David Schmidt, Alyson Schneider, Aden Schultz, Phoebe Sharp, Colton Sharpness, Jakob Shipley, Dylan Sims, AddieRae Sipes, Nicholas Smith, Brighton Snodgrass, Ryese Taylor, Hope Thomas, Lilly-Anne Thompson, Logan Thorson, Logan Tinsley, Valentina Tovar-marin, Liam Tran, Nicholas Trzyna, Brianna Van Garsse, Allie VanMastrigt, Carlos Vega, Anthony Verdone, Kaiden Von schnase, Rylan Voyles, Kylie Walsh, Nicholas Warren, Dylan Weides, Elizabeth Weydert, Gianna Whelpley, Bruno Wilkerson, Kaitlyn Williams, Katelyn Williar, David Wirsing, Johanna Wise, Peyton Wright, Jillian Zeitler, Taylor Zemanek, and James Ziegler

Eighth Grade

HatieJane Alexander, Isabel Alfaro, Jose Aviles, Colin Bafia, Emily Baldwin, Ivan Beard, Nathan Bellows, Nicholas Biundo, Tearnei Bomar, Farrah Bryer, Jonathan Buckheister, Isabella Caputo, Victor Caputo, Alexis Carlsen, Breichen Carlson, Caroline Carpenter, Gable Carrick, Victoria Chamoun, Moriah Clinton, Elijah Crome, Giulia Crusan, Harleigh Cruz, Rocio Cuautle, Zachary Daring, Savanna Dean, Alyssa Dieckhoff, Asher Dohogne, Adrianna Dominguez, Charles Durham, Austin Eder, Kaylee Elliott, Naika Ellis, William Fabrizius, Davin Fahrlander, Lilly Faulhaber, Nolan Finn, Adrian Franco, Jaycie Funderburg, Carys Gautcher, Malerie Gittleson, Ryleigh Goodman, Jakiyah Green, Andrew Guerrettaz, Simone Guthrie, Tyler Harms, William Harris, Kyle Hartmann, Ramim Hassan, Tiffany Heath, David Henningsen, Cydney Henson, Ella Hill, Katelyn Horn, Grace Hunt, Connor Hurley, Ann Irwin, Lucas Jacob, Alexander Jenkin, Matthew Johnson, Ciara Jorgensen, Bella maria Juarez, Jolene Judd, Ava Karolewicz, Cheyenne Keller, Mya King, Genevieve Korczak, Stella Kruis, Jacob Kuhn, Benjamin Larry, Lucas Linson, Kaitlyn Lisafeld, Jonathan Locascio, Gregory Losiniecki, Jack Lotito, Isabella Martinez, Daniel Michael, Lexi Milde, Nathan Miller, Alonso Morales, Kiara Murphy, Layla Musich, Arden Novey, Timothy Olson, Timothy Overton, Emily Pattalio, Alexandra Penate-Lopez, Lilyan Polke, Lilyanne Potts, Kyla Prather, Kayla Ralph, Caylee Ralph, Brett Reinink, Emma Renehan, Stella Riedl, Ethan Rissman, Cole Roach, Amaya Rodriguez, Dalton Rutherford, Zander Rutledge, Evie Ryan, Carsten Schau, Mekhiyah Schnurr, Janis, Schnurr-trebe, Chloe Schuld, Annelise Schumann, Collin Severson, Connor Shirley, Aiden Shott, Charli Snyder, Noah Stanik, Schylar Sullivan, Adriana Susina, Luther Swedberg, Cole Tegtman, Keera Trautvetter, Martel Walls, Jetta Weaver, Kiera Wilson, Connor Wright, and Jacob Wright